मंगलबार, माघ १७, २०७९

प्रदेश सभामा कुन दलले कति सीट जिते

फ्ल्यासन्युज नेपाल२०७९ मंसिर ९ गते १९:३४

मंसिर ४ गते सम्पन्न प्रतिनिधि सभा र प्रदेश सभा निर्वाचनको मतगणना जारी छ ।

हालसम्मको मतपरिणाम अनुसार प्रदेश सभातर्फको प्रत्यक्षमा नेपाली कांग्रेसले सबैभन्दा धेरै सीटमा विजय हासिल गरेको छ भने नेकपा एमाले दोस्रो स्थानमा छ ।

त्यस्तै नेकपा माओवादी केन्द्र तेस्रो र नेकपा एकीकृत समाजवादी पार्टी चौथो स्थानमा छन् ।

प्रदेश सभामा कुन दलले कहाँ–कहाँ कति सीट जिते ? हेर्नुहोस् अद्यावधिक सूची–

नेपाली कांग्रेस

१. राम कुमार खत्री, उदयपुर २ (ख)
२. प्रदिपकुमार सुनुवार, ओखलढुंगा (क)
३. भुपेन्द्र राई, खोटाङ (ख)
४. गोपाल तामाङ, झापा १ (क)
५. भुमीप्रसाद राजवंशी, झापा ३ (क)
६. खगेनसिङ हाङगाम, ताप्लेजुङ (ख)
७. विनोद राई, भोजपुर (ख)
८. भीम पराजुली, मोरङ ४ (ख)
९. गयानन्द मण्डल गनगाई, मोरङ ५ (क)
१०. अमृतकुमार अर्याल, मोरङ ५ (ख)
११. केदार कार्की, मोरङ ६ (ख)
१२. रामसरोज यादव, धनुषा ३ (क)
१३. श्यामप्रसाद पटेल, पर्सा २ (क)
१४. शंकरप्रसाद चौधरी, पर्सा ४ (क)
१५. नागेन्द्र साह, रौतहट १ (क)
१६. कृष्‍णप्रसाद यादव, रौतहट १ (ख)
१७. सुनिलकुमार यादव, रौतहट ३ (ख)
१८. मोहम्मद समिम, सप्तरी ३ (क)
१९. ज‌‌ङ्गीलाल राय, सर्लाही २ (क)
२०. वीरेन्द्रप्रसाद सिंह, सर्लाही ४ (क)
२१. दीपेन्द्र श्रेष्ठ, काठमाडौं १ (क)
२२. सुरजचन्द्र लामीछाने, काठमाडौं १ (ख)
२३. छिरिङ दोर्जे लामा, काठमाडौं, ३ (क)
२४. विमल ठकुरी, काठमाडौं, ३ (ख)
२५. श्रीराम लामिछाने, काठमाडौं, ४ (क)
२६. हरिप्रभा खड्गी, काठमाडौं, ६ (क)
२७. पुकार महर्जन, काठमाडौं १० (क)
२८. तिर्थबहादुर लामा, काभ्रेपलाञ्चोक १ (ख)
२९. कञ्चन चन्द्र वादे, काभ्रेपलाञ्चोक २ (ख)
३०. उत्तम जोशी, चितवन २ (ख)
३१. मदुकुमार श्रेष्ठ, धादिङ १ (क)
३२. गोविन्द लम्साल, धादिङ २ (क)
३३. रमेशकुमार महत, नुवाकोट १ (ख)
३४. सुरेश श्रेष्‍ठ, भक्तपुर १ (क)
३५. ईन्द्रबहादुर बानियाँ, मकवानपुर २ (ख)
३६. प्रभात तामाङ, रसुवा (क)
३७. मीनकृष्ण महर्जन, ललितपुर १ (ख)
३८. रामकृष्ण चित्रकार, ललितपुर २ (ख)
३९. मसिना खड्का, सिन्धुपाल्चोक १ (क)
४०. कृष्णकुमार तामाङ, सिन्धुपाल्चोक २ (ख)
४१. रामकुमार पहाडी, सिन्धुली १ (ख)
४२. छेत्रबहादुर बम्जन, सिन्धुली २ (क)
४३. बिन्दुकुमार थापा, कास्की २ (ख)
४४. प्रकाश बराल, कास्की ३ (ख)
४५. नन्दप्रसाद न्यौपाने, गोरखा १ (ख)
४६. सुरेन्द्र राज पाण्डे, गोरखा २ (ख)
४७. अशोककुमार श्रेष्ठ, तनहुँ १ (क)
४८. जित प्रकाश आले मगर, तनहुँ २ (ख)
४९. महेन्द्रध्वज जीसी, नवलपरासी पूर्व (क)
५०. मुनिन्द्र जङ गुरुङ, मनाङ (क)
५१. नम्डु गुरुङ, मुस्ताङ (क)
५२. बिकल शेरचन, मुस्ताङ (ख)
५३. टक राज गुरुङ, लमजुङ (क)
५४. भेषबहादुर पौडेल, लमजुङ (ख)
५५. दीपेन्द्रबहादुर थापा, बागलुङ १ (क)
५६. डिल्ली राम सुबेदी, बागलुङ १ (ख)
५७. जीतबहादुर शेरचन, बागलुङ २ (क)
५८. दोर्णकुमार कुवँर, बागलुङ २ (ख)
५९. अनुराग खड्का, दाङ १ (ख)
६०. राजु खनाल, दाङ २ (क)
६१. प्रचण्ड विक्रम न्यौपाने, दाङ २ (ख)
६२. डिल्लीबहादुर चौधरी, दाङ ३ (क)
६३. विश्‍व प्रेम पाठक, नवलपरासी पश्चिम १ (क)
६४. सूर्य मल यादव, नवलपरासी पश्चिम १ (ख)
६५. वैजनाथ कलवार, नवलपरासी पश्चिम २ (ख)
६६. वीरबहादुर राना, पाल्पा २ (क)
६७. सरोज थापा, प्यूठान (ख)
६८. भुवनेश्वर चौधरी, बर्दिया १ (क)
६९. जन्मजय तिमिल्सिना, बर्दिया २ (क)
७०. बादशाह कुर्मि, बाँके ३ (ख)
७१. धनबहादुर केसी, रुकुम पूर्व (ख)
७२. अब्दुल रजाक गद्दि, रुपन्देही १ (ख)
७३. बेद राज सिंह, जाजरकोट (क)
७४. राजीवविक्रम शाह, जाजरकोट (ख)
७५. पुर्णबहादुर खत्री, दैलेख १ (क)
७६. कृष्णकुमार बीसी, दैलेख १ (ख)
७७. घनश्याम भण्डारी, दैलेख २ (क)
७८. खड्‍गबहादुर पोखरेल, सुर्खेत १ (क)
७९. मेघ राज खडका, अछाम १ (क)
८०. मानबहादुर रावल, अछाम २ (ख)
८१. दिवानसिंह बिष्‍ट, कञ्चनपुर १ (ख)
८२. बेलबहादुर राना मगर, कञ्चनपुर ३ (ख)
८३. कमलबहादुर शाह, कैलाली २ (क)
८४. प्रकाशबहादुर बम, कैलाली ४ (ख)
८५. प्रकाशबहादुर देउवा, कैलाली ५ (ख)
८६. विक्रमसिंह धामी, दार्चुला (क)
८७. पृथ्वीबहादुर सिंह, बझाङ (क)
८८. शिवराज भट्ट, बैतडी (ख)

नेकपा एमाले

१. रामबहादुर मगर, इलाम २ (ख)
२. पाँच कर्ण राई, खोटाङ (क)
३. तिलचन पाठक, झापा २ (ख)
४. छबिलाल चुडाल, झापा ३ (ख)
५. राधाकृष्‍ण खनाल, झापा ४ (क)
६. हिक्मतकुमार कार्कीनिर्वा, झापा ५ (क)
७. होमबहादुर थापा, झापा ५ (ख)
८. तिलकुमार मेन्याङवो (लिम्बु), ताप्लेजुङ (क)
९. किशोर चन्द्र दुलाल, तेह्रथुम (क)
१०. निरन राई, धनकुटा (क)
११. ईन्द्र मणी पराजुली, धनकुटा (ख)
१२. उमाकान्त गौतम, मोरङ १ (क)
१३. जय प्रकाश चौधरी, मोरङ ४ (क)
१४. रमेशकुमार बस्नेत, सुनसरी १ (क)
१५. बुद्धिकुमार राजभण्डारी, सोलुखुम्बु (ख)
१६. रामचन्द्र मण्डल, धनुषा १ (ख)
१७. लखन दास तत्मा, धनुषा २ (क)
१८. दीपेन्द्रकुमार ठाकुर, धनुषा ३ (ख)
१९. रबिन्द्र दास श्रेष्ठ, बारा ३ (क)
२०. देवनारायण थारु, बारा ४ (क)
२१. मोहम्मद जैद आलम, रौतहट २ (क)
२२. राजकुमार लेखी, सप्तरी १ (क)
२३. राजेन्द्रप्रसाद चौधरी थारु, सिरहा १ (क)
२४. मनोजकुमार सिंह, सिरहा ३ (क)
२५. जयराम थापा, काठमाडौं, ४ (ख)
२६. अमनकुमार मास्के, काठमाडौं ६ (ख)
२७. प्रकाश श्रेष्ठ, काठमाडौं, ७ (ख)
२८. जगनाथ थपलीया, चितवन १ (क)
२९. कृष्‍णप्रसाद सिलवाल, चितवन २ (क)
३०. किरण थापामगर, भक्तपुर २ (क)
३१. एका लाल श्रेष्‍ठ, मकवानपुर १ (ख)
३२. मधुसुदन पौडेल, ललितपुर १ (क)
३३. रामेश्वर श्रेष्ठ, ललितपुर २ (क)
३४. प्रेमभक्त महर्जन, ललितपुर ३ (ख)
३५. खगराज अधिकारी, कास्की १ (क)
३६. बेदबहादुर गुरुङ, कास्की १ (ख)
३७. भिमबहादुर कार्की, कास्की २ (क)
३८. गणेशमान गुरुङ, कास्की ३ (क)
३९. श्याम राजा महत, तनहुँ २ (क)
४०. रोशनबहादुर गाहा थापा, नवलपरासी पूर्व १ (ख)
४१. पदमा जीसी, नवलपरासी पूर्व २ (क)
४२. लक्ष्मणबहादुर पाण्डे, नवलपरासी २ (ख)
४३. भक्तबहादुर कुवर, पर्वत (क)
४४. मित्रलाल वस्याल, पर्वत (ख)
४५. सीताकुमारी सुन्दास, स्याङ्जा १ (क)
४६. सुधिरकुमार पौडेल, स्याङ्जा १ (ख)
४७. चेतनारायण आचार्य, अर्घाखाँची (क)
४८. रामजीप्रसाद घिमिरे, अर्घाखाँची (ख)
४९. विष्णुप्रसाद पन्‍थी, कपिलवस्तु १ (क)
५०. मधुसुदनशरण चौधरी, कपिलवस्तु १ (ख)
५१. नवराज लामिछाने, कपिलवस्तु २ (क)
५२. अर्जुनकुमार केसी, कपिलवस्तु ३ (क)
५३. डिल्लिराज भुसाल, गुल्मी २ (क)
५४. दिनेश पन्थी, गुल्मी २ (ख)
५५. राजुप्रसाद श्रेष्ठ, पाल्पा १ (क)
५६. खेमबहादुर सारु, पाल्पा १ (ख)
५७. तुल्सीराम शर्मा, प्यूठान (क)
५८. रत्‍नबहादुर खत्री, बाँके ३ (क)
५९. लिला गिरी, रुपन्देही २ (क)
६०. भोजप्रसाद श्रेष्‍ठ, रुपन्देही २ (ख)
६१. भूमिश्‍वर ढकाल, रुपन्देही ५ (क)
६२. टेकराज पछाई, जुम्ला (ख)
६३. शेरबहादुर बुढा, डोल्पा (क)
६४. विनोदकुमार शाह, दैलेख २ (ख)
६५. यामलाल कँडेल, सुर्खेत २ (क)
६६. वीरबहादुर थापा, कञ्चनपुर १ (क)
६७. चक्रबहादुर मल्ल, डोटी (क)
६८. सुरेन्द्रबहादुर पाल, बैतडी (क)

नेकपा माओवादी केन्द्र

१. राजन किराँती, उदयपुर १ (क)
२. नारायणबहादुर मगर, उदयपुर २ (क)
३. बाबुराम गौतम, ओखलढुंगा (ख)
४. दुर्गाप्रसाद चापागाई, तेह्रथुम (ख)
५. ईन्द्रबहादुर आङवो, पाँचथर (ख)
६. जीवन आचार्य, मोरङ ५ (क)
७. राजेन्द्र कार्की, संखुवासभा (क)
८. गोम्बु शेर्पा, सोलुखुम्बु (क)
९. रहवर अंसारी, पर्सा १ (क)
१०. भरतप्रसाद शाह, महोत्तरी १ (ख)
११. युवराज भट्टराई, रौतहट ४ (क)
१२. फकिरा महतो, सर्लाही ४ (ख)
१३. रत्‍नप्रसाद ढकाल, काभ्रेपलाञ्चोक (क)
१४. शालिक राम जम्कट्टेल, धादिङ १ (ख)
१५. रामप्रसाद ढुङाना, नुवाकोट २ (क)
१६. प्रेमबहादुर पुलामी, मकवानपुर १ (क)
१७. कुमारी मुक्तान, मकवानपुर २ (क)
१८. ईन्द्रप्रसाद गोतामे, रसुवा (ख)
१९. तारानारायण श्रेष्‍ठ, रामेछाप (क)
२०. सरल सहयात्री पौडेल, सिन्धुपाल्चोक १ (ख)
२१. युवराज दुलाल, सिन्धुपाल्चोक २ (क)
२२. मातृकाप्रसाद भट्टराई, सिन्धुली १ (क)
२३. गंगानारायण श्रेष्‍ठ, सिन्धुली २ (ख)
२४. कृष्णप्रसाद धिताल, गोरखा १ (क)
२५. फणीन्द्र देवकोटा, गोरखा २ (क)
२६. हरिबहादुर चुमान, तनहुँ १ (ख)
२७. हरिबहादुर भण्‍डारी, म्याग्दी (क)
२८. रेशमवहादुर जुग्जाली, म्याग्दी (ख)
२९. इन्द्रजीत थारु, दाङ १ (क)
३०. धनबहादुर मास्की, दाङ ३ (ख)
३१. तुलाराम घर्तीमगर, पाल्पा २ (ख)
३२. कृष्णा केसी, बाँके १ (क)
३३. दुर्गबहादुर रावत, कालीकोट (क)
३४. महेन्द्र केसी, रुकुम पश्चिम (क)
३५. राजकुमार शर्मा, रुकुम पश्चिम (ख)
३६. भीम प्रकाश शर्मा, सल्यान (क)
३७. कृष्‍णबहादुर जिसी, सुर्खेत १ (ख)
३८. बिन्दमान विष्‍ट, सुर्खेत २ (ख)
३९. झपटबहादुर साउद, अछाम १ (ख)
४०. अक्कलबहादुर रावल, अछाम २ (क)
४१. रमेश सिंह धामी, कैलाली ५ (क)
४२. शिव सि ओली, डोटी १ (ख)
४३. मानबहादुर धामी, दार्चुला १ (ख)
४४. भीमबहादुर भण्डारी, बझाङ १ (ख)

नेकपा एस

१. कमलप्रसाद जबेगु, पाँचथर १ (क)
२. राजेन्द्रकुमार राई, भोजपुर १ (क)
३. कनिश पटेल, रौतहट २ (ख)
४. गोविन्द वाहादुर न्यौपाने, सप्तरी ४ (क)
५. वेची लुङेली, सर्लाही १ (ख)
६. प्रमोदकुमार यादव, सिरहा ३ (ख)
७. वसन्तप्रसाद मानन्धर, काठमाडौं ७ (क)
८. लक्ष्मण लम्साल, काभ्रेपलाञ्चोक २ (क)
९. कृष्णप्रसाद शर्मा खनाल, चितवन १ (ख)
१०. राजेन्द्रमान श्रेष्‍ठ, भक्तपुर २ (ख)
११. प्रकाश रावल, कञ्चनपुर ३ (क)
१२. दीर्घबहादुर सोडारी, कैलाली ४ (क)

राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी

१. सबिना बजगाई, झापा १ (ख)
२. भक्तिप्रसाद सिटौला, झापा ४ (ख)
३. सुनिल केसी, काठमाडौं २ (क)
४. राजु विष्‍ट, काठमाडौं २ (ख)
५. नुरज बज्राचार्य, काठमाडौं, ९ (क)
६. गिरबहादुर तामाङ, चितवन ३ (क)
७. डम्बर तामाङ, धादिङ २ (ख)
८. जानकीप्रसाद यादव, कपिलवस्तु ३ (ख)
९. आशिषकुमार चौधरी, रुपन्देही १ (क)

स्वतन्त्र

१. प्रमोदकुमार जयसवाल, पर्सा ३ (क)
२. राजिव गुरुङ, मनाङ (ख)
३. सुरुल पुन, कुकुमपूर्व १ (क)
४. दिपेन्द्रकुमार पुन मगर, रोप्ला १ (ख)
५. देबेन्द्रबहादुर शाही, जुम्ला १ (क)

जनता समाजवादी पार्टी (जसपा)

१. राम अशिष यादव, धनुषा २ (ख)
२. लाल वावु राउत, पर्सा १ (ख)
३. सिंगासन सा कलवार, पर्सा ४ (ख)
४. सरोजकुमार यादव, बारा १ (ख)
५. बच्चा राउत अहिर, बारा २ (ख)
६. शेख अबुलकलाम आजाद, रौतहट ४ (ख)
७. राजकुमार गुप्ता, सिरहा १ (ख)
८. भण्डारी लाल अहिर, बाँके २ (क)
९. आदेशकुमार अग्रवाल, बाँके २ (ख)

लोकतान्त्रिक समाजवादी पार्टी, नेपाल

१. रमेशप्रसाद कुर्मी, पर्सा २ (ख)
२. जितेन्द्रप्रसाद सोनार, बारा ४ (ख)
३. जयनुल राईन, महोत्तरी २ (क)
४. अभिराम शर्मा, महोत्तरी ३ (क)
५. रानीकुमारी तीवारी, महोत्तरी ३ (ख)
६. उपेन्द्र महतो, सर्लाही १ (क)
७. राम वावु यादव, सिरहा ४ (ख)
८. सन्‍तोषकुमार पाण्‍डेय, रुपन्देही ३ (क)
९. कन्हैया बनिया, रुपन्देही ४ (क)

नागरिक उन्मुक्ति पार्टी

१. राजकुमार चौधरी, बर्दिया १ (ख)
२. धर्मबहादुर चौधरी, बर्दिया २ (ख)
३. रामेश्‍वर चौधरी, कैलाली २ (ख)
४. घनश्याम चौधरी, कैलाली ३ (क)
५. खुशी राम डगौरा थारु, कैलाली ३ (ख)

नेपाल मजदुर किसान पार्टी

१. सुरेन्द्रराज गोसाई, भक्तपुर १ (ख)

जनमत पार्टी

१. सकिल मियाँ, सप्तरी १ (ख)
२. सतिशकुमार सिंह, सप्तरी २ (क)
३. महेशप्रसाद यादव, सप्तरी २ (ख)
४. शम्भुकुमार साह, सप्तरी ३ (ख)
५. त्रिभुवन साह, सिरहा ४ (क)
६. चन्द्र केश गुप्‍ता, रुपन्देही ५ (ख)

राष्ट्रिय जनमोर्चा

तपाइँको प्रतिक्रिया